Interaktivní 3D databáze rozhleden česko-slovenského pohraničí

Rozhledny jsou právem nazývány česko-slovenským fenoménem; stoupá čím dál více jejich popularita nejen v navštěvování, ale i ve výstavbě.
Na území České republiky je více jak 500 zpřístupněných rozhleden všeho druhu, na Slovensku je evidováno téměř 70 těchto rozhledových staveb.

Z hlediska území dopadu Fondu mikroprojektů OP PS SR - ČR je v Jihomoravském kraji padesátka objektů, v Moravskoslezském vic jak třicítka a ve Zlínském pětatřicet; na slovenské straně v kraji Trnavském 7 rozhleden, v Trenčianském skoro desítka a v Žilinském více jak 15.
Každoročně přibude v průměru 15 nových staveb.

Něco málo o projektu

Náš mikroprojekt navazuje a rozvíjí aktivity již realizovaných záměrů přeshraniční spolupráce, které byly podpořeny spolufinancováním EU prostřednictví OP přeshraniční spolupráce SR a ČR, jeho předcházející verze či ROP Střední Morava, v rámci nichž se postavilo ve společném pohraničí několik nových rozhleden, např.: Javorník, Dráhy x Poľana na Brestovci a Hrajky u Myjavy, Vartovna x  Tĺsta hora Dohňany, "ropná vež" Na Podluží x Cerová či Jurkovičova rozhledna v Rožnově nebo vzniklý soubor rozhleden na Východním Slovácku, apod.
 
Místem realizace projektu jsou v rámci našeho sdružení Luhačovice na české straně, partnerem projektu je Matúšovo kráľovstvo o.s. se svým areálem Parku miniatur v obci Podolie na straně slovenské.
 
Hlavním cílem mikroprojektu je upevnění probíhající dlouhodobou spolupráci v oblasti cestovního ruchu - jejím dalším rozvíjením a posilněním  potenciálu cestovního ruchu v příhraniční oblasti a vytvoření nového společného produktu cestovního ruchu v podobě interaktivní 3D databáze rozhleden.
 
Projekt přispívá k výraznějšímu zviditenění rozhleden v česko-slovenském příhraničí výstupem a prezentací těchto staveb na jednom místě v jednom čase.
 
Informace k výstupům jsou součástí "Tiskové zprávy" k ukončení realizace našeho mikroprojektu.

Rozhledny a výhledová místa
česko-slovenského pohraničí

V interaktivní mapě jsou uvedeny rozhledny a výhledová místa v dotčeném území společného česko-slovenského přííhraničí, členěné dle převládajícího materiálového složení.
 
Kliknutím na konkrétní objekt v mapě lze otevřít detailnější info k vybranému objektu. Průběžně budou data dále doplňována a rozšiřována tak, aby byla zachována a doplňována struktura a obsah našich stávajících  dat k těmto uvedeným i novým objektům. 
 
Věříme, že tato prezentace ve Vás nastartuje a nabudí touhu vylézt na nejbližší kopec "s" i "bez" rozhledny, rozhlížet se z nich a vidět přitom třeba i k sousedům za humna..., neboť neopakovatelnost a jedinečnost naší krajiny domova si to jistě zaslouží...
 
Projekt je spolufinancován Evropskou unií Operačním programem přeshraniční spolupráce Slovenská republika a Česká republika prostřednictvím Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty.
 
  Jurkovičův svět          Minigalerie rozhleden
20. 04. 2018
...s ohledem na spolupořádání Mistrovství Moravy v orientačním běhu, konaném v okolí Luhačovic,
28. 03. 2018
Minigalerie rozhleden je po dobu Velikonoc uzavřená.
11. 04. 2017
Pro právě probouzející se 2017. turistickou sezónu na Luhačovském...
18. 01. 2017
Další otisk snažení Jurkovičova světa ze závěru roku 2016 v krajině...