Rozhlednová cesta česko-slovenským příhraničím

 .. projekt řešen v jarních měsících roku 2015 v rámci dobíhajícího Fondu mikroprojektů 2007 – 13 v osvědčené partnerské přehraniční spolupráci Jurkovičova světa se slovenským Matúšovým kráľovstvom z Piešťan.

Navazujeme a rozšiřujeme...

... náši multispektrální „Minigalerie rozhleden“ o nová pilotní řešení a přístupy v prezentaci rozhleden v česko-slovenském příhraničí.
 
Na základě naší fungující databáze česko-slovenských rozhleden bylo vytvořeno 10 dalších modelů těchto objektů.

Konkrétně se jedná o modely rozhleden Chocholík nad Drnovicemi na Vyškovsku; z vrcholu Kelčského JavorníkuMarušky z Tesáku v Hostýnských vrších; Olšové u Pohoře na Odersku; Šance u Jakubčovic z Opavska; poháru Radošov nad Veselím nad Moravou; architektonicky zajimavého Velkého Kosíře, tyčícího se nad Hanou; netradičního vinného sudu Tokaj ze stejnojmenné vinnařské oblasti nedaleko maďarských hranic na východním Slovensku; Trenčianské Závady z MAS Vršatec na západním Slovensku či originální Salaš, stojící nad stejnojmennou obci za cyrilometodějským Velehradem.

A propagace...

V rámci projektu vznikl celobarevný skládaný informační materiál pod názvem „Rozhlednová cesta“, s informacemi ke konkrétním 15 modelům (z nichž 10 je výše uvedených) a s nabídkou dostupných rozhleden v 35 km dosahovém rádiusu od Minigalerie rozhleden.
 
Kromě toho byl vytvořen i volně stažitelný e-průvodce „Rozhlednová cesta česko-slovenským příhraničím“, provádějící světem rozhleden v 6 krajích, ležících z obou stran společné česko-slovenské hranice, geograficky nacházející se mezi oběma přeshraničními partnery.
 
Materiály jsou dostupné veřejnosti prostřednictvím přístupné expozice Minigalerie rozhleden.
 
Projekt je spolufinancován Evropskou unií Operačním programem přeshraniční spolupráce Slovenská republika a Česká republika prostřednictvím Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty.
  Jurkovičův svět          Minigalerie rozhleden
01. 01. 2024
s dostatkem zdraví a štěstí, ale i úsměvu !
01. 06. 2023
Informujeme návštěvníky, že Minigalerie rozhleden je
31. 03. 2023

Dnešního dne jsme v tradiční a osvědčené spolupráci se...

01. 05. 2021
Naučná stezka Královstvím rozhlednovým je přesunuta.