Rozhlednová cesta česko-slovenským příhraničím

 .. projekt řešen v jarních měsících roku 2015 v rámci dobíhajícího Fondu mikroprojektů 2007 – 13 v osvědčené partnerské přehraniční spolupráci Jurkovičova světa se slovenským Matúšovým kráľovstvom z Piešťan.

Navazujeme a rozšiřujeme...

... náši multispektrální „Minigalerie rozhleden“ o nová pilotní řešení a přístupy v prezentaci rozhleden v česko-slovenském příhraničí.
 
Na základě naší fungující databáze česko-slovenských rozhleden bylo vytvořeno 10 dalších modelů těchto objektů.

Konkrétně se jedná o modely rozhleden Chocholík nad Drnovicemi na Vyškovsku; z vrcholu Kelčského JavorníkuMarušky z Tesáku v Hostýnských vrších; Olšové u Pohoře na Odersku; Šance u Jakubčovic z Opavska; poháru Radošov nad Veselím nad Moravou; architektonicky zajimavého Velkého Kosíře, tyčícího se nad Hanou; netradičního vinného sudu Tokaj ze stejnojmenné vinnařské oblasti nedaleko maďarských hranic na východním Slovensku; Trenčianské Závady z MAS Vršatec na západním Slovensku či originální Salaš, stojící nad stejnojmennou obci za cyrilometodějským Velehradem.

A propagace...

V rámci projektu vznikl celobarevný skládaný informační materiál pod názvem „Rozhlednová cesta“, s informacemi ke konkrétním 15 modelům (z nichž 10 je výše uvedených) a s nabídkou dostupných rozhleden v 35 km dosahovém rádiusu od Minigalerie rozhleden.
 
Kromě toho byl vytvořen i volně stažitelný e-průvodce „Rozhlednová cesta česko-slovenským příhraničím“, provádějící světem rozhleden v 6 krajích, ležících z obou stran společné česko-slovenské hranice, geograficky nacházející se mezi oběma přeshraničními partnery.
 
Materiály jsou dostupné veřejnosti prostřednictvím přístupné expozice Minigalerie rozhleden.
 
Projekt je spolufinancován Evropskou unií Operačním programem přeshraniční spolupráce Slovenská republika a Česká republika prostřednictvím Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty.
  Jurkovičův svět          Minigalerie rozhleden
20. 04. 2018
...s ohledem na spolupořádání Mistrovství Moravy v orientačním běhu, konaném v okolí Luhačovic,
28. 03. 2018
Minigalerie rozhleden je po dobu Velikonoc uzavřená.
11. 04. 2017
Pro právě probouzející se 2017. turistickou sezónu na Luhačovském...
18. 01. 2017
Další otisk snažení Jurkovičova světa ze závěru roku 2016 v krajině...